- - - - - - - - - - - - - - - - MODELY HISTORICKÝCH AUTOBUSŮ A TROLEJBUSŮ 1:43 A 1:72 - - - - - - - - - - - - - - - -
Hledat

Menu

 

WILLI SCHINCKE

Tento úvod měl pan Willi na své webové stránce. Dovolila jsem si jej použít.

Jmenuji se Willi Schincke a jsem ze Zlína.

Jelikož jsem ročník 1937, pamatuji si zavádění trolejbusové dopravy v roce 1944 v tomto městě. Trolejbusy na mne udělaly velký dojem a proto se o ně celý život zajímám.

Když v roce 2004 oslavovala Dopravní společnost Zlín-Otrokovice výročí 60 let zavedení trolejbusové dopravy, uspořádala ve zlínském muzeu výstavu, na které byly k vidění nádherné modely trolejbusů od pana Ivana Staňka a vydala velmi pěknou publikaci s mnoha fotografiemi a barevnými bokorysy všech trolejbusů, které ve Zlíně jezdily a jezdí. Toto mne inspirovalo ke stavbě modelů zlínských trolejbusů.

Jako hlavní podklad jsem použil zmíněnou publikaci, hlavním stavebním materiálem se staly plastikové destičky a tyčinky o síle 0,2 - 2,0 mm od firem Plus model a Evergreen. Všechny modely mají podrobně vybavené vnitřní prostory, včetně pracoviště řidiče. Modelářem jsem od dětství, kdy jsme si se zmíněným kamarádem Ivanem Staňkem, postavili neumělé funkčí modely prvních zlínských trolejbusů. Byl jsem členem kroužku leteckých modelářů při Aeroklubu ČSR, kde jsme stavěli létací modely, až do ukončení činnosti ARČS. Od roku 1968 jsem stavěl plastikové modely letadel 2. světové války, které stavím s přestávkami dodnes. Kromě těchto aktivit jsem postavil i několik kolejišť TT. Také jsem udělal funkčí trolejiště pro funkční modely zlínských vozidel MHD v měřítku 1:63. O mých modelech trolejbusů vyšly články s fotografiemi v anglické publikaci "Trolleybus miniatures, models and the real things" autorů Ashley Bruce-Gottfried Kure z roku 2012 a dále v časopise MODELÁŘ č. 11/2008.

 

Pan WILLI SCHINCKE navždy opustil tento svět v roce 2020.

To co na tomto světě zanechal, bude dál lidem přinášet potěšení a radost.

 

Za to Vám pane Schincke patří obrovský dík !!!!!!
 

 
© iva-rajm.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky